niedziela, 22 kwietnia 2012

Nie daj się oszukać, uważaj na maile! cyberprzestępcy nie śpią, może Ci grozić do 8 lat więzienia.


Photo by mathieukor
Jak okazuje się w ostatnich tygodniach ruszyła fala spamu, przez pewną organizację która ma zebrać jak najwięcej ludzi potrzebnych do współpracy, w której dzięki wam mogą przez oszustwa zarobić wielkie pieniądze, bez żadnych konsekwencji, a wy możecie za to dostać wyrok nawet do 8 lat więzienia.

Jak to działa:
Na początku dostajecie maila z ofertą współpracy zagranicznej z zarobkami o wysokości nawet do 90 euro za godzinę, jako pomocnik bez żadnego doświadczenia zawodowego, czy wyższego wykształcenia. Wystarczy mieć konto w banku


Oto screen:

Wszystko wygląda ładnie, pięknie ale wcale tak nie jest. A dlaczego? Praca ta polega na wypłacaniu im pieniędzy które dostaliśmy na konto, oczywiście z odjęciem swojej części za pomocą firm które zajmują się międzynarodowym transferem gotówki. Przeważnie po 1, 2 takich zadaniach ta praca się kończy, urywa się kontakt, nasze marzenia o wielkich zarobkach jak i plany się skończyły, z wielkim rozczarowaniem.

Co dalej?
I nagle stajemy się cyberprzestępcami lub oskażeni o współudział w przestępstwie.
Jak mówi Emil Melka, adwokat, były szef wydziału przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach – Organa ścigania mogą zakwalifikować takie działania jako współudział w tzw. przestępstwie „prania brudnych pieniędzy” z art. 299 par. 1 kodeksu karnego albo pomocnictwo w tym procederze. Jest to zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 8. W przypadku znalezienia dowodów na istnienie porozumienia sprawcy z innymi osobami lub w wypadku osiągnięcia znacznej korzyści majątkowej – zagrożenie karą pozbawienia wolności zwiększa się do górnej granicy 10 lat.

Więc nie dajcie się oszukać, ostrzeż przed tym swoich znajomych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli nie masz żadnych kont z listy, wybierz "anonimowy"